Mikroskleroterapia pajączków i żył siatkowatych
przy użyciu lampki na podczerwień LED EX

 

Skleroterapia żylaków i niewydolnych żył
w asyście USG

 

Skleroterapia to metoda leczenia żylaków za pomocą zastrzyków. Pod wpływem podanego leku dochodzi do podrażnienia błony wewnętrznej naczynia żylnego, co powoduje rozpoczęcie procesów naprawczych za pomocą specjalnych komórek produkujących włóknik. Przerastają one podrażnione naczynie, powodując jego całkowite zwłóknienie i ostateczne wyłączenie go z układu żylnego. Organizm jest zdolny do częściowego wchłonięcia tego zwłókniałego naczynia i po pewnym czasie żylak staje się zupełnie niewidoczny.

Skleroterapię często stosuje się w połączeniu z innymi technikami, np leczeniem laserowym lub miniflebektomią. Taka strategia postępowania pozwala osiągnąć doskonałe efekty lecznicze i kosmetyczne w stosunkowo krótkim czasie. Sam zabieg skleroterapii trwa około 15 minut. Zwykle wykonuje się od 2 do 3 wkłuć do żylaków lub głównych niewydolnych żył lub wprowadza się cewnik do pnia żyły pod kontrolą USG. Zabieg nie jest jednorazowy. Zwykle potrzeba około 3-5 sesji zabiegowych, aby osiągnąć pożądany efekt leczniczy.

Zaletą metody jest stosunkowo mała uciążliwość dla Pacjenta. Zabieg nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej pacjenta, a ilość powikłań jest bardzo mała w porównaniu do innych metod.
Bezpośrednio po zabiegu wymagane jest noszenie specjalnych pończoch przeciwżylakowych o stopniowanym ucisku.

 

Skleroterapia pajączków i żył siatkowatych

 

Zabieg zamykania pajączków naczyniowych wykonuje się za pomocą cieniutkich igiełek, przez które wprowadza się do podświetlonego naczynia lek obliterujący, powodujący jego zamknięcie i zanik. Naczynie oświetla się specjalnym oświetlaczem naczyniowym emitującym różnej długości fale świetlne: podczerwień, pomarańcz itd.