Dr n. med. Wojciech Sydor

specjalista chorób wewnętrznych,
specjalista angiologii
specjalista immunologii klinicznej
Konsultacje lekarskie: wtorek 15.00 – 19.00

Specjalista chorób wewnętrznych, angiologii oraz immunologii klinicznej. W 2019 roku rozpoczął szkolenie specjalizacyjne w zakresie reumatologii. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
W latach 1998-2019 zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ, Poradnią Immunologiczną i Nadkrzepliwości Krwi oraz Oddziałem Klinicznym Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Od listopada 2019 jest starszym asystentem Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii Klinicznej w Nowej Siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2. Konsultuje w Poradni Immunologicznej NSSU w Krakowie.
W 2012 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Rozprawa „Polimorfizm glikoproteiny płytkowej Ia i jej związek z przedwczesnym występowaniem choroby wieńcowej u mężczyzn” wyróżniona przez Radę Wydziału Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W 2002 roku otrzymał Nagrodę Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla młodych naukowców, stypendium przedłużone na rok 2003.
W swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz reumatologicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej (szczególnie toczniem rumieniowatym układowym, zapaleniami naczyń i zespołem antyfosfolipidowym), diagnostyką trombofilii wrodzonej, leczeniem zakrzepicy żylnej/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych (immunologia rozrodu).

Wykonuje badania USG Doppler.

Należy do Towarzystwa Internistów Polskich (TIP), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego (PTA) oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis (ISTH).