Prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej

prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej
Zabiegi operacyjne

Konsultacje lekarskie: środa 18.00 - 21.00

Rejestracja online

Prof. dr hab. n. med. Marcin Barczyński jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej, z Europejską podspecjalizacją w zakresie chirurgii endokrynologicznej. Dr Barczyński jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskał w 1996 roku jako absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z dyplomem oraz tytułem lekarza medycyny. Specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej ukończył w 1999 roku, w tym samym roku uzyskał także tytuł doktora nauk medycznych. W 2004 roku został specjalistą chirurgii ogólnej, w 2006 roku uzyskał tytuł Fellow of the European Board of Surgery – Endocrine Surgery, w 2011 roku się habilitował, a rok później ukończył specjalizację w zakresie chirurgii onkologicznej w Centrum Onkologii – Oddziale w Krakowie.

Podczas trwającego w dniach 24-26 maja 2018 r. w Amsterdamie VIII Kongresu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Endokrynologów, gremium kilkuset chirurgów endokrynologów w głosowaniu zadecydowało o wyborze prof. Marcina Barczyńskiego na prezesa elekta Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Endokrynologów.

W SCM clinic prof. Barczyński przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej, endokrynologicznej i onkologicznej, jest także diagnostą ultrasonograficznym. Zabiegi przeprowadza metodami chirurgii klasycznej i  małoinwazyjnej, w tym wideoskopowej i laparoskopowej.

Najczęściej wykonywane zabiegi w SCM clinic:

  • diagnostyczne wycięcie płata tarczycy z guzem,
  • całkowite wycięcie tarczycy z powodu wola nienowotworowego,
  • wycięcie tarczycy z limfadenektomią szyjną z powodu raka,
  • wycięcie gruczolaka przytarczycy techniką otwartą i wideoskopową,
  • wycięcie układu chłonnego w zakresie pachy, pachwiny i szyi,
  • wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą klasyczną i laparoskopową,
  • operacje przepuklin (pachwinowa, udowa, w bliźnie pooperacyjnej),
  • zabiegi resekcyjne w zakresie żołądka, jelita cienkiego, okrężnicy i odbytnicy.