Dr n. med. Wojciech Sydor

specjalista chorób wewnętrznych,
specjalista angiologii
specjalista immunologii klinicznej
Konsultacje lekarskie: wtorek 15.00 – 19.00

 

Specjalista chorób wewnętrznych i angiologii, specjalizuje się w immunologii klinicznej. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

Od 1998 roku zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych CM UJ. Jest starszym asystentem na Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii oraz Angiologii i Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, wykładowcą Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum UJ. Kierownik naukowy kursu specjalizacyjnego „Zaburzenia krzepnięcia w teorii i praktyce angiologicznej”.

W 2012 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Rozprawa „Polimorfizm glikoproteiny płytkowej Ia i jej związek z przedwczesnym występowaniem choroby wieńcowej u mężczyzn” wyróżniona przez Radę Wydziału Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2002 roku otrzymał Nagrodę Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla młodych naukowców, stypendium przedłużone na rok 2003.

W swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz alergicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej, zapaleniami naczyń, diagnostyką trombofili i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych.

 

Wykonuje badania USG Doppler.

 

Należy do Towarzystwa Internistów Polskich (TIP), Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego (PTA) oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis (ISTH).